Робота на фермі у Швейцарії

Практика у Швейцарії 2021 р.
Програма тривалістю 3 або 4 місяці

Посада

помічник зі збору врожаю

 

Умови участі

1. Вік 18-30 років (ідеальний вік 20-25 років).
2. Навчання у вищому та середньому навчальних закладах сільськогосподарського профілю.
3. Проходження сільськогосподарської практики.
4. Дійсне водійське посвідчення та наявність водійського стажу (автомобіль та трактор).
5. Знання німецької мови.

Інші вимоги

1. Великий інтерес до сільського господарства у Швейцарії.
2. Інтерес до ручної праці та техніки.
3. Висока мотивація до отримання нових знань та інтеграції до родини.
4. Інтерес до вдосконалення навичок німецької мови.
5. Толерантність до іноземної культури та кухні.
6. Здатність до адаптації, гнучкість у прийнятті рішень.
7. Добре здоров’я (фізичне та психічне).
8. Інтерес до програм підвищення кваліфікації.

Загальна інформація

Середнє сільськогосподарське підприємство у Швейцарії має площу приблизно 20 га. Ми повідомляємо про вакансії між лютим та листопадом, головний сезон триває з квітня до
серпня. Більшість підприємств має змішаний характер господарства. Це означає утримання тварин, рослинництво та/або овочівництво та, відповідно, плодівництво. У нас є мало спеціалізованих підприємств (наприклад, лише овочівництво або плодівництво, тільки вирощування квітів або виноградарство, конярство і т.д.). Як правило, механізація господарства на високому рівні. Однак, на швейцарських підприємствах є потреба у ручній праці. Для жінок це, у першу чергу, різні види сільськогосподарської праці, що передбачає роботу у приміщенні та на відкритому повітрі або продаж продукції з ферми на ринку.

Умови праці

Швейцарія поділена на 26 кантонів, тому у сільському господарстві діють різні умови трудових угод. Це означає, що у кожному кантоні робочий час, вихідні дні, страхові відрахування, податки і т.д. регулюються по-різному.

Робочий час. У більшості кантонів робочий час триває 55 годин на тиждень. Прийом їжі та перерви не входять до тривалості робочого часу.

Вихідні дні: У більшості кантонів є1 або 1,5 вільних дні, вільний час має бути врегульованим через договір з роботодавцем. У залежності від типу підприємства можлива робота у неділю, у такому випадку вихідний надається протягом тижня. Практикант/практикантка, як правило, самостійно обирає у який спосіб провести свій
вільний час.

Відпустка: Відпустка складає чотири тижні на рік (для осіб молодше 20 років – 5 тижнів). Рішення про час надання відпустки приймається роботодавцем. Під час відпустки заборонено працювати на інших підприємствах.

Випробувальний термін при тривалості практики до 4-х місяців складає 1 місяць. Протягом випробувального періоду трудові відносини можуть бути розірвані за згодою сторін протягом 7 днів. Випробувальний термін починається з дати прибуття на робоче місце.
Після закінчення випробувального терміну трудові відносини можуть бути розірвані тільки за поважних причин, вказаних у ст. 337 Швейцарського зобов’язального закону.

Програма підвищення кваліфікації
Обов’язкова програма підвищення кваліфікації складається з таких компонентів:
• Ввідний семінар (1-2 дні) у Швейцарії
• Практичні заняття (2 дні)

Ця програма є обов’язковою частиною практики у Швейцарії. У випадку порушення вказаних умов практикант/практикантка може бути виключений/на з програми та має повернутися до рідної країни у встановленому порядку.

Страхування – різниця між хворобою та нещасним випадком!

Страхування від нещасного випадку (згідно з Законом про страхування від нещасних випадків) покриває нещасні випадки під час роботи та вільного часу. Страхування покриває у 100% розмірі видатки на прийом лікаря, госпіталізацію, медикаменти та ін. Розмір виплат зменшується, якщо нещасний випадок трапився через необачність або вживання наркотичних речовин та/або алкоголю.

Медичне страхування (лікарняні каси згідно з Законом про медичне страхування) є ще одним видом обов’язкового страхування у Швейцарії та виплачується у випадку захворювання (прийом лікаря, госпіталізація, медикаменти та ін.). Страхування не покриває перші 300 франків протягом календарного року (франшиза), а також 10 % вартості (не більше 1000 швейцарських франків протягом календарного року) сплачується особисто застрахованою особою.

Практикант/практикантка є застрахованими від нещасного випадку та хвороби з моменту прибуття на робоче місце. У осіб, які прибувають до Швейцарії з уже встановленими захворюваннями, можуть бути зменшені страхові виплати. Витрати, які не покриває страхування, несе особисто практикант. Відвідування стоматолога також сплачується особисто практикантом.

Проживання та робота

У більшості випадків практиканту/практикантці надається окрема кімната. Житло вважається його/її приватним простором. Ванна кімната, переважно, є загальною, її використовують всі члени родини.

Практиканти, які розміщуються на великих овочевих або плодових фермах, проживають у сусідньому будинку та самостійно дбають про харчування.

Можливість користування мережею Інтернет не є очевидною, необхідно враховувати, що доступ до мережі може бути обмеженим у часі. Оплата за Інтернет може бути стягнута з практиканта, також необхідно дотримуватися правил родини з цього питання. Сніданок та вечеря часто передбачають холодні страви, обід – теплі.

Куріння: Куріння на більшості сільськогосподарських підприємств (житлові будинки, хліви, будівлі та ін.) протягом робочого дня заборонене. Якщо практикант є курцем, необхідно це позначити у реєстраційній формі.

Вільний час. Ми рекомендуємо практикантам/практиканткам використовувати вільний час та оглянути країну. Зрозуміло, що заробляння грошей та їх заощадження є пріоритетом для багатьох практикантів. Однак, розширення горизонтів має абсолютні вигоди у довгостроковій перспективі, аніж кілька заощаджених франків.

Одяг

Практикант/практикантка має взяти свій особистий робочий та повсякденний одяг, а також робоче взуття. До обов’язків приймаючої родини не входить забезпечення практиканта одягом. Якщо практиканту необхідно купити одяг, чоботи або взуття, усі витрати він несе особисто. Постільну білизну можна з собою не брати, окрім рушника (для семінару). Приймаюча родина встановлює місце та час прання одягу.

Мобільний телефон — Інтернет

На жодному підприємстві немає необмеженого доступу до мережі Інтернет. Інтернет-з’єднання може бути досить повільним через географічне розташування ферм. Окрім того, використання мобільного телефону у приватних питаннях протягом робочого часу не допускається (мобільний телефон залишається в кімнаті)..