Наслідки 2020 роки вносять якісь корективи в подорожі, відпочинок і працевлаштування. Якщо в цьому році пандемія застала нас зненацька, ми пройшли майже всі стадії прийняття неминучого. І усвідомлюємо, що в 2021 році до вірусу потрібно пристосуватися і уживатися з ним. Виникають деякі тимчасові затримки з отриманням робочих віз.

Але якщо є бажання поїхати на сезонні роботи до Фінляндії в 2021 році, то до 90 днів не потрібна робоча віза. При цьому оформляється сертифікат сезонного працівника в Імміграційної службі Фінляндії, що дозволяє легально бути зайнятим в сфері сільського господарства. Відкрито вакансії як на полуничних фермах, так і на змішаних – по вирощуванню полуниці + горох, картопля, цибуля.

Поки все правила працевлаштування за кордоном у 2021 році залишаються незмінними, крім одного. Для в’їзду в Європу тепер знадобиться система авторизації ETIAS.

Пару слів про цю систему. Користуватися ETIAS повинні громадяни країн, у яких є угоди на безвіз в Шенгенську зону. Головна функція цієї системи – забезпечення безпеки громадян Шенгену і мандрівників з третіх країн, в тому числі і України. Не плутайте ETIAS з візою. Віза – це фактичний дозвіл на перебування на певній території з відміткою в паспорті. Система ETIAS дозволяє оперативно перевірити документи особи, що перетинає кордон і переконатися, що людина не становить загрози.

Якщо Ви не здійснювали злочинів, не перебуваєте в розшуку і не втрачали документи останні 10 років, то проблем з авторизацією не буде. Дозвіл коштуватиме € 7. Чи не платять тільки особи, які не досягли 18 років і люди похилого віку 70+. ETIAS буде дійсна протягом 3-х років або до закінчення терміну дії закордонного паспорта. Заявку подавайте не пізніше, ніж за 96 годин до поїздки. Процедура проходить в режимі онлайн.

В іншому умови працевлаштування на сезонну роботу за кордоном залишаються колишніми. Нагадаємо:

1. Наявність біометричного закордонного паспорта.
2. Вибір вакансії і країни, де будете працевлаштуватися.
3. Звернення в агентство SeasonWork.
4. Міцне фізичне і психологічне здоров’я
5. Бажано мінімальне володіння іноземною мовою
В останні роки багато країн Європейського Союзу спрощують процес працевлаштування для українців. Якщо залишилися питання, зверніться в компанію SeasonWork в будь-якій зручній формі: в соцмережах або за номером телефону. Контактна інформація є на сайті.