Сертифікат для легальної сезонної роботи в Фінляндії до 3 місяців – офіційний документ, який видається Імміграційної службою Фінляндії для дозволу в’їзду в країну.

Сезонна робота в Фінляндії грунтується на сільськогосподарської діяльності, збір та вирощуванні ягід на фермах. У Вас вже є біометричний паспорт, який відкриває двері в Європу. А щоб відправитися на заробітки до Фінляндії, додатково буде потрібно сертифікат. Більше інформації про сертифікат можна отримати на офіційному сайті: https://migri.fi/en/seasonal-work-certificate.

Як отримати сертифікат?

Є 2 способи:

1. Знайти роботодавця і оформити всі документи самостійно;

– Подача заявки – 100 €. Оплата здійснюється на рахунок фінської імміграційної служби.

– Очікування обробки електронної заявки становить, як правило, 2-3 місяці.

вимоги:

– Наявність біометричного закордонного паспорта;

– Ваша робота триває не більше 90 днів. Саме на такий термін видається сертифікат.

– Наявність підписаного трудового договору або обов’язкового пропозиції про роботу:

Роботодавець повинен підтвердити Ваше працевлаштування. Зазвичай це робиться у формі трудового договору.
Якщо Ви хочете подати заяву більш, ніж на одного роботодавця, потрібно заповнити додатки з інформацією про всі роботодавців.

– У Вас повинно бути відповідне житло.

2. Також Ви можете звернутися за допомогою до нас (посилання на контакти) в пошуку сезонної роботи в Фінляндії і оформленні сертифіката сезонного працівника. Ми оформимо всі необхідні документи для отримання сертифіката на сезонну роботу і відправимо Вам вже готовий сертифікат.

Окремо хотілося б звернути Вашу увагу на медичне страхування:

– Вам необхідно буде подати заяву в Інститут соціального страхування Фінляндії (Kela) для отримання прав на медичне обслуговування. Інститут видасть відповідний сертифікат.

До слова, працівникам, які їдуть на сезонну роботу по збору ягід менш ніж на 3 місяці, оформляти дозвіл на сезонну роботу не потрібно.

Які документи потрібні:

– Кольорова копія паспорта;

– Форма доповнення TY6_plus «Вид на проживання», підписана роботодавцем;

– Квитанція про оплату

Звертайтеся тільки в перевірені агентства з працевлаштування за кордоном, де Ви можете отримати повну інформацію і допомогу в оформленні документів. Якщо вирішили їхати на заробітки до Фінляндії, обов’язково телефонуйте нам для уточнення питань.